Temizlik Ve Hijyen Konulu Konferans Verildi

Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi'nde Erdemli Ve Başarılı Birey Kapsamında 'Temizlik Ve Hijyen' Konulu Konferans Düzenlendi.

Okulun toplantı salonunda düzenlenen konferansa Okul Yönetimi Ve Okul Öğrencileri Katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Gülüsüm-Servi Erdemoğlu Aile Sağlığı Merkezi Yönetici Hekimi Dr.M.Melikşah Yılmaz, öğrencilere temizliğin önemini ve temizlikte dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bahsetti.

Dr.M.Melikşah Yılmaz Slayt sunumu eşliğinde vermiş olduğu konferansta özellikle kişisel hijyene dikkat çekti. Amaçlarının okul çağındaki çocuklara ve gençlere bireysel temizlik ve hijyen alanında alışkanlık kazandırmak olduğunu söyleyen Doktor Yılmaz, tuvaletten sonra el yıkamanın nasıl olması gerektiğini detaylıca anlattı. Bireysel hijyenin sadece el yıkamayla sınırlı olmadığını da sözlerine ekleyen Yılmaz; 'Ayak bakımı da son derece önemlidir, her akşam mutlaka ayakların yıkanması, yıkandıktan sonra özellikle parmak aralarının kurulanması gerekmektedir. Kurulanmaması durumunda bu bir takım hastalıklara yol açar ' dedi.

Konferansın ardından Okul Müdürü Mehmet DEMİREL tarafından Aile Hekimimiz Dr.M.Melikşah YILMAZ'a teşekkür plaketi takdim edildi.